• Schleich 14826 Waran Smok z Komodo

Schleich 14826 Waran Smok z Komodo

  • Schleich 14826 Waran Smok z Komodo
39,99 zł
32,51 zł Cena netto
Mamy dla Ciebie specjalną cenę przy liczbie sztuk , skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr. +48 22 254 49 78 w celu ustalenia szczegółów!
Dodaj do ulubionych Dodaj do porównania

Schleich 14826 Waran Smok z Komodo

Waran z Komodo to prawdziwy pieszczoch w królestwie zwierząt! Świetnie pływa, fenomenalnie biega, bez trudu wspina się nawet na znaczne wysokości, a do tego jest niebywale cierpliwy. Przez miliony lat technika polowania została opanowana przez tę mierzącą do 3 metrów i ważącą nawet 90 kg jaszczurkę do perfekcji. Waran czai się na jelenia czy bawoła, atakuje swoim stanowiącym połowę ciała ogonem, którego siła uderzenia to aż 2 tony, wbija swoje ostre zęby w ofiarę, jad ze śliny gada powoli zabija zwierzę, a w tym czasie waran wygrzewa się w palącym indonezyjskim słońcu i czeka.

Pozostali przedstawiciele gatunku potrafią wyczuć konające zwierzę z odległości kilku dobrych kilometrów i powolnym krokiem udają się na wielką ucztę. Za jednym posiedzeniem waran potrafi zjeść taką ilość mięsa, która odpowiada 80% masy jego ciała. Tak obfity posiłek trawi następnie przez 3-6 dni.

Waran z Komodo znajduje się najwyżej w łańcuchu pokarmowym i nie ma naturalnych przeciwników. Potrafi upolować zwierzę znacznie większe od siebie, a w przypadku braku zwierzyny zadowoli się padliną. Te smoki zjedzą nawet racice, skórę i kopyta. Nic się nie zmarnuje!

Młode warany tuż po wykluciu prędko uciekają na wysokie drzewa i spędzają tam pierwsze lata swojego życia dopóki nie osiągną odpowiednich rozmiarów, aby mogły samodzielnie bronić się przed dorosłymi osobnikami, które są w stanie pożreć nawet swoje młode. Gdy już dojdzie do tej nierównej walki, małe waranki starają się obrzydzić dorosłym jaszczurkom siebie jako potencjalne pożywienie tarzając się np. w odchodach.

Podstawowe informacje:

  • Kategoria wiekowa: 3+
  • Wymiary: 15.6 x 6.2 x 4.7 cm
  • EAN: 4055744029677
Parametry techniczne:
Płeć:
dziewczynka
,
chłopiec
Wiek:
5+
,
6+
,
7+
,
8+
,
9+
,
3+
,
4+
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
pixel